Uzmanlar aşılarla ilgili soruları canlı yayında yanıtladı

Bursa Tabip Odası, COVID-19 aşılarıyla ilgili spekülasyonlara ve aslı olmayan iddialara yanıt verecek bir etkinlik düzenledi. LineTv’den canlı yayınlanan ve sosyal medya üzerinden gelen aşı sorularının yanıtlandığı programa, Prof. Dr. Emel Yılmaz, Prof. Dr. Mustafa Hacımustafaoğlu ve Prof. Dr. Kayıhan Pala katıldı.

COVID-19 ile mücadelede aşı olanların oranının istenen seviyede olmaması nedeniyle Türkiye sıkıntılı günler yaşamaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı’nın aşı tereddütünü giderme konusunda adım atmaması üzerine hekimler harekete geçti.

covid-19-seminer2

Bursa Tabip Odası, vatandaşların, COVID-19 aşılarıyla ilgili akıllarındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla bir program hazırladı. LineTv ekranlarından canlı olarak yayınlanan ve Kübrü Ulutaş’ın sunuculuğunu üstlendiği programda Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Emel Yılmaz, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ve Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Hacımustafaoğlu ile Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Kayıhan Pala, izleyicilerden gelen sorulara açıklıkla cevap verdiler.

Salgının kontrol altına alınması için herkesin aşısını olması gerektiği vurgulanan programda, vatandaşların asılsız kaynaklardan gelen ve bilimsel dayanağı olmayan iddialara inanmamaları istendi.

Yayının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN
E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN
En yeni bildirimlerimizden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun
İstediğiniz bir zamanda üyeliğinizi iptal edebilirsiniz
Yazarın Diğer Yazıları