Bursa Tabip Odası ve TTB hekimlerin yanında!

Bursa Tabip Odası, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi üyeleriyle beraber aile sağlığı merkezleri ve hastanelere ziyaretlerde bulundu.

Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan, Genel Sekreter Dr. Ömer Levent Soydinç ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Abdullah Karadağ ile TTB Merkez Konsey üyeleri Dr. Onur Naci Karahancı ve Dr. Kazım Doğan Eroğulları, Bursa’da aile sağlığı merkezleri ve hastanelere ziyaretler gerçekleştirdi.

Ziyaretlerde TTB’nin ‘Emek Bizim, Söz Bizim’ başlıklı eylemlerle harekete geçeceği belirtilirken, hekimlerin haklarının korunması konusunda atılacak adımlarla ilgili doktorlar bilgilendirildi. Ziyaretlerde ayrıca hekimlerden gelen görüş, öneri ve eleştiriler de birinci elden dinlendi.

Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’nde Başhekim ve hekim meslektaşları ile biraraya gelen heyet, birlikte harekete geçmenin önemini vurgularken, hekimlerin 7200 ek gösterge ve döner sermayenin adaletli dağıtımı ile ilgili talepleri dile getirildi. AOS Onkoloji Hastanesi ziyaretinin ardından Bursa’nın Gemlik ilçesine hareket eden BTO ve TTB heyeti Gemlik Devlet Hastanesi’nde meslektaşları ile biraraya geldi.

Gemlik Devlet Hastanesi’nde Başhekim Op.Dr. Şahmeran Çelenkoğlu ile bir görüşme gerçekleştiren heyet, muayene sürelerinin 5 dakikaya indirilmesi ve bir hekimin günde 100 hasta bakmaya dayatılması konusunda görüş alışverişinde bulundu. Görüşmenin ardından oda oda ziyaretlerine devam eden, Bursa Tabip Odası ve Türk Tabipleri Birliği heyetleri meslektaşlarından destek isterken, sorunların ortak olduğunu, hekim olarak hakları için ortak hareket etmelerinin önemine değindiler. Sağlıkta şiddet konusuna da değinilen ziyarette, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının en güvenli şartlarda çalışabilmeleri için yapılması gerekenler tartışıldı.

TTB’nin ‘Emek Bizim, Söz Bizim’ sloganıyla başlattığı mücadele sürecinde hekimlerle buluşarak eylemlerin önemi anlatılırken, 23 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirilecek olan ‘Beyaz Yürüyüş’ hakkında da bilgi verildi. Söz konusu ziyaretlerde meslektaşlardan alınan taleplerin bu yürüyüşle gündeme taşınacağı da ziyaretlerde dile getirildi.

 

E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN
E-BÜLTENİMİZE KAYDOLUN
En yeni bildirimlerimizden haberdar olmak için e-bültenimize kaydolun
İstediğiniz bir zamanda üyeliğinizi iptal edebilirsiniz
Yazarın Diğer Yazıları